Volby ČR to je politika, korupce, volby a Hradec Králové


Vize Hradec Králové 2020 Jana Hýska

15.8.2010 Hradec Králové

Jak vidím Hradec za 10 let? Co všechno bych chtěl v Hradci na radnici za těch deset let prosadit? Dokážete si něco takového představit a především, líbí se Vám ta představa? Napište mi.

Vize HK 2020

 1. Většina Čechů hodnotí Hradec Králové v roce 2020 jako druhé nejkrásnější město v ČR po Praze.
 2. Hradec Králové je po Praze, Brně a Ostravě čtvrté nejdůležitější město v ČR.
 3. Počet občanů města lehce přesáhnul 100.000.
 4. Město Hradec Králové je opakovaně vyhlášeno jako nejlepší město pro žití v ČR.
 5. Vize vzniku Hradubic se v horizontu desítek let jeví čím dál reálněji. Města se k sobě pozvolna a sympaticky přibližují.
 6. Dopravní situace v HK a okolí je téměř vyřešena. Kamiony se již nevalí napříč městem, ale město velmi elegantně, bezpečně a rychle objíždějí.
 7. Je dokončen hlavní tah na Brno. Z Hradce do Brna je možné dostat se velmi rychle a bezpečně.  
 8. Nedaleko města vznikla supermoderní průmyslová zóna, která poskytuje možnosti zaměstnání a podnikání pro tisíce lidí z HK i okolí. A protože v HK žije spousta chytrých lidí, sofistikované výrobky i služby Hradečáků se vyvážejí do celého světa.
 9. Hradec je ještě zelenější než před deseti lety. Projít se po hradeckých parcích je pastva pro oči. S rozrůstáním se města narůstá také počet parků a je na to kladen důraz a vše je velmi citlivě provedeno.
 10. Vzhledem k rekonstrukci a údržbě historického jádra města jezdí do HK turisté z celého světa. Velmi oblíbená je "pobytová" kombinace HK-Kutná Hora-Praha či HK-Krkonoše. Hradečtí radní vymysleli velmi chytrý a levný "návod" pro turisty (cedule, mapka, web). Vznikly tak 3 hradecké turistické trasy (na 1 hodinu, na 3 hodiny, na celý den) a turisté i jejich průvodci se nechávají inspirovat. 
 11. Když se zeptáte mladých lidí z celé republiky, kde by chtěli studovat vysokou školu, Hradec je mezi třemi nejčastěji jmenovanými městy. 
 12. Všechny městské zakázky jsou od začátku až do konce on-line přístupné pro veřejnost. Smlouvy města se soukromými splečnostmi jsou veřejné a on-line.
 13. Hradečtí radní ochotně komunikují s občany města například prostřednictvím sociálních sítí. Neexistují slušné otázky občanů, které by nebyly zodpovězeny.
 14. Z práce pro město HK se stala prestižní záležitost a o tuto práci mají zájem i ti nejschopnější občané. Vše je maximálně transparentní. Korupce je prakticky vymýcena. U všech vyšších postů je zveřejněno, s jakým majetkem člověk do funkce nastoupil a s jakým majetkem svoji službu městu a občanům ukončuje.
 15. Na 10 místech v HK je možné si za lidový obnos půjčit bicykl a jezdit na něm třeba celý den a pak jej opět vrátit na libovolné vyhrazené místo. Po technické stránce je vše vyřešeno. V každém kole je zabudován čip, podle kterého lze v případě nutnosti bicykl vysledovat. U každého stojanu je také kamera a to pro zajištění celého systému. Věřte nebo ne, nikdo si netroufne kolo nevrátit! Za krádež hrozí vysoké postihy. A když už se stane, že se kolo nevrátí, bývá to například v situaci, kdy má cyklista zdravotní potíže (např. infarkt) či dojde k dopravní nehodě a tak se dokonce stává, že systém zachrání lidský život. Na každém bicyklu je dostatečně velká reklamní plocha k pronájmu a firmy to ve velkém využívají. Celý projekt se tak zaplatí do 2 let a začíná městu dokonce vydělávat! 
 16. Parkování v historickém jádru je vyřešeno. Na Velkém náměstí již nelze parkovat. Zaparkovat auto lze do 200 m od Velkého náměstí a za rozumnou cenu.
 17. Hradec Králové má svůj hospic a kvalitní hospicovou péči. 
 18. Vznikl Hradecký investiční fond. Finanční přebytky města, které vznikají v dobrých časech, jsou systematicky investovány na světových trzích a to do pečlivě vybraných akcií a dluhopisů a je dostatečně rozloženo riziko. Průměrné roční zhodnocení se pohybuje na úrovni 6-8%. Z fondu je čerpáno pouze výjimečně v době recese (maximálně 1-2x  za 10 let). Fond je primárně určen pro příští generace a jeho význam v dlouhodobém horizontu stoupá. Hradečtí radní jsou přímo zodpovědní za správu tohoto fondu a v případě prokazatelně špatně odvedené práce ručí svým osobním majetkem. Hradečtí radní svým jednáním občanům ukazují a dokazují, jak se chová správný hospodář.
 19. Skončily machinace s územním plánem města. Z územního plánu si již nikdo nedělá dojnou krávu!      

MUDr.Jan Hýsek 15.8.2010


Fotogalerie: Vize Hradec Králové 2020 Jana Hýska

/album/fotogalerie-vize-hradec-kralove-2020-jana-hyska/hk-jpg2/
/album/fotogalerie-vize-hradec-kralove-2020-jana-hyska/hradec-kralove-jpg5/
/album/fotogalerie-vize-hradec-kralove-2020-jana-hyska/hradec-kralove-jpg6/
/album/fotogalerie-vize-hradec-kralove-2020-jana-hyska/bicykl-jpg/
/album/fotogalerie-vize-hradec-kralove-2020-jana-hyska/londyn-kolo-jpg/

—————


Kontaktujte násCZIN.eu